Fokozódik az ukrán kémbotrány: Ruszin-Szendi lehetett az a magas rangú katonai vezető, akiről Kocsis Máté beszélt

A Tisza Párt szakértője, Ruszin-Szendi Romulusz neve is felmerült az ukrán hírszerzéshez köthető kémbotrányban.

Az MSZP elnöke is megszólalt Molnár Gyula és Szakács László kizárásáról, egyúttal az előválasztásról is részletesen beszélt.
Gátat kellett vetni annak a folyamatnak, hogy egyesek nem az MSZP előválasztási stratégiáját tartották a legfontosabbnak, hanem a saját ambícióikat, ami ráadásul találkozott a DK ajánlatával – írja a 24.hu Tóth Bertalan társelnök csütörtöki sajtóbeszélgetésére hivatkozva. Az MSZP társelnöke így magyarázta, hogy a szocialista párt az utóbbi napokban miért zárta ki korábbi elnökét és elnökhelyettesét is, egyben két országgyűlési képviselőjét.
Molnár Gyula kizárását hivatalosan azzal indokolták, hogy „súlyosan megsértette az MSZP integritását és a kongresszus által elfogadott stratégiáját”, amikor jó nyerési esélye ellenére a DK támogatásával vállalta csak az előválasztási megmérettetést a XXII. kerületben, és elfogadta, hogy győzelme esetén a Demokratikus Koalíció frakciójába ül be 2022-ben. Hasonló okokból zárták ki a baranyai 2-es választókerületben induló Szakács Lászlót is.
Tóth szerint ezekben az ügyekben nem lehetett engedékeny a párt, nem mondhatták azt, hogy „tudjuk, továbbra is rendes szocik vagytok”, hanem határozott döntést kellett hoznia az elnökségnek.
A társelnök szerint az ellenzék támogatóinak érthető igénye az, hogy félre kell tenni a pártérdekeket, és csak arra szabad koncentrálni, hogy leváltsák Orbán Viktort, ugyanakkor „egy ilyen széles együttműködésnél mégis csak vannak pártérdekek”. Tóth szerint az MSZP meggyőződése, hogy a kormányváltás akkor történhet meg, ha az előválasztást követően Karácsony Gergely főpolgármester lesz az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje, mert ő a legerősebb kihívója Orbánnak. Az MSZP-nek ezért az a feladata, hogy a szövetségesi politikájával mindezt biztosítsa.
– hangoztatta Tóth.
Tóth a Momentumról annyit mondott, hogy Fekete-Győr Andrásék velük kötötték a legtöbb körzetre kiterjedő megállapodást. A pártból kizárt Szakács László esetében például korábban a Momentummal is volt egy megállapodásuk, amiért az MSZP „más helyen fizetett”, „más jelölt kárára”.
– mondta.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila